Дистанційна діагностика захворювань шкіри

Телемедицина

Під дистанційною діагностикою розуміють процес виявлення симптому або будь-якої іншої проблеми на відстані. Суб'єкти, які беруть участь у процесі консультування, можуть фізично знаходиться абсолютно в різних точках простору, при цьому передача даних може бути як провідною, так і безпровідною.

Процес дистанційної діагностики базується на використанні скринінгового принципу консультування. При цьому за допомогою сучасних цифрових і комп'ютерних технологій може бути проконсультована значна кількість людей за найкоротші терміни в незалежності від того, де саме буде знаходитися фахівець. У свою чергу рання діагностика дає можливість виявляти злоякісні новоутворення (меланому, рак шкіри) на початкових стадіях їх розвитку.

Телемедицина.

Телемедицина (з грец. Tele - дистанція, лат. Meder - лікування) - це сфера медицини, яка використовує телекомунікаційні та електронні інформаційні (комп'ютерні) технології для надання медичної допомоги і послуг у сфері охорони здоров'я в місці необхідності (у тих випадках, коли географічне відстань є критичним фактором). Телемедицина є компонентом електронної охорони здоров'я.

Теледерматологія.

Найбільш поширеною частиною електронної охорони здоров'я, а зокрема телемедицини, є теледерматологія. Використовуючи сучасні технології передачі інформації, стає можливим проводити обмін дерматологічними даними (фото-, відео-, аудіо-опису шкірних захворювань і пухлин) між лікарем-дерматологом і пацієнтом, які мають різне місце розташування.

Теледерматологія виконує функцію не тільки консультування та охорони здоров'я, але і безперервного навчання лікарів-дерматологів з метою підвищення їх кваліфікації.

Варто відзначити одну з найважливіших переваг теледерматології – можливість лікаря за найкоротші терміни обробити в кілька разів більше інформації, ніж при звичайному прийомі, що в свою чергу підвищує пропускну здатність дерматолога (збільшує кількість проконсультованих людей).

Структура теледерматології включає в себе:

Теледерматоскопія.

Теледерматоскопія - дистанційна інтерпретація дерматоскопічного зображення.

Теледерматоскопія дає можливість оцінити дерматоскопічні структури новоутворення (пігментні, судинні та рогові), які знаходяться у верхніх шарах шкіри.

Використання теледерматоскопіі дозволяє:

Дерматоскопія проводиться за допомогою спеціального приладу - дерматоскопу, в структуру якого входить збільшувальна 10х (20х) лінза, неполяризоване джерело світла, контактна плата (скло або пластик). Прилад використовується з попередньо нанесеною іммерсією (масло, гель УЗД, АХД-2000 або вода ), яка робить поверхневі шари шкіри напівпрозороми для світла. Це дає можливість проаналізувати більш глибокі структури шкіри і побачити пігментні компоненти новоутворення.

Важливою перевагою дерматоскопії є те, що при використанні цього методу меланому діагностують на 10-27% частіше порівняно з діагнозом, поставленим тільки на підставі клінічного огляду. Але потрібно мати певний рівень знань і на вдосконалення навичок необхідно витрачати час.

Наверх